Dark Light

Giriş

Yıllardır internetten alışveriş yapan biri olarak pandemi ile birlikte bu icraatime de hız kazandırmış oldum. Almak istediğim, aklıma gelen şeyleri doğal olarak ilk internette arıyorum ve genelde internetten de alıyorum. Ortalama bir Türk okuru olarak 2019 tarihinden beri çeşitli kitap satış sitelerinden siparişlerim oldu. Kimisi geç gönderdi, kimisinin ise kusuru olmayışını yeterli sayardım. Ta ki Amazon.com.tr‘den alışveriş yapana özellikle de kitap alımlarıma başlayana kadar.

İlk Deneyim ve Kargo

Öncelikle belirteyim bu yazıdan bir çıkarım yok, keşke olsaydı ama yok. İlk kitap alışverişimi Nisan 2020’de satıcısı Amazon olacak şekilde gerçekleştirmiştim. O zamanlar okuduğum birkaç felsefe kitabı ve bir iki klasik ile 7 kitap için 50TL ödeyerek siparişimi vermiştim. Diğer sitelere göre ucuz olduğu aşikardı ama bu yazıyı da yazdıran da bu değildi. Beni şaşırtan olay Kolay Gelsin firması ile ertesi gün elime ulaşan kargomdu. İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyordum, acaba yanlış bir şey mi gelmişti, çünkü daha dün vermiştim siparişi.

Afalladım, tam bir köyden indim şehre durumuydu.

O gün bu gündür, başka yerden kitap almaz oldum. Pazar günü verdiğim kargolar pazartesi sabahı elimde oluyordu. Zannetmeyin İstanbul’da oturuyorum İzmir’deyim. Kargoya alışınca ve fiyatlar da ortadayken rakipsiz olmuştu Amazon Türkiye benim için.

Nasıl Kitap Alırım?

Alışveriş yapmak için tek yapmanız gereken Amazon.com.tr‘ye kayıt olmanız ve dilediğiniz kitapları ister aratarak ister de kitap kategorisinden seçerek sepetinize eklemeniz ve kart bilgileriniz ile satın almanız. Eğer Prime üyesi iseniz (Ben çıktığından beri üyeyim.) ekspres teslimat seçeneği ile kargonuzu verebilirsiniz. (Bu bahsetmiş olduğum çoğu alışverişimde Prime değildim ve ertesi gün ürünlerim elimde oluyordu sonrasında da böyle devam ediyor mu emin olmamakla birlikte yoğunluğa bağlı en geç 2 günde elinizde olacaktır.)

Benim Aldıklarım

Yıl sonu indirimleri ile yakalamış olduğum kitap fırsatları ile yazımı kapatayım. Amazon.com.tr‘den kitap alınır mı gibi sorulardan ziyade başka yerden kitap alınır mı diye sorsanız daha iyi olur.

Devamı da vardı ancak ekrana alamadım hepsini bu siparişimde toplam 15 kitap aldım ve 120TL ödedim.

Bunların dışında onlarca daha kitap aldım ancak örneğin aynısı gereksizliktir. Keyifli okumalar, zararsız alışverişler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *