Dark Light

Geçenlerden CD’ye müzik yazdırmak isterken Windows Media Player’ı açmam ve şarkılarımı yazdırma bölüme aktarıp yazdırma işlemini başlatmamın ardından kısa süre sonra aldığım bu hata beni günlerce uğraştırmıştı.

Hatanın Türkçe ve İngilizce hali:

"Diskin sürücünüzle uyumlu olmaması nedeniyle Windows Media Player yazma işlemini tamamlayamadı. Başka bir kaydedilebilir medya türü takmayı veya sürücünüzün yazma hızını destekleyen bir disk kullanmayı deneyin."
"Windows Media Player could not complete burning because the disc is not compatible with your drive. Try inserting a different kind of recordable media or use a disc that supports a write speed that is compatible with your drive."

Yıllar önce aynı disk sürücüyü kullanarak başarılı şekilde yazdırma işlemi yapmam ve şu anda yapamamam hatanın yazılımsal olacağını düşündürdü bana ama aslında biraz yanılıyormuşum.

Çözüm için denediklerim:

  • Farklı yazdırma programlarını denemek. (Nero Express ve BurnAware)
  • Windows Media Player üzerinden yazdırma hızı da dahil olmak üzere çeşitli ayar değişiklikleri.
  • Farklı CD hatta DVD kullanmak.

Tahmin edeceğiniz gibi hiçbiri hatayı çözmedi. Araştırmalarımı sürdürürken Windows’un yardım bölümünde İngilizce olarak yine bu hata ile karşılaşan ve altına gelen cevap ile farklı bir çözüm yöntemi sunan birini gördüm.

“Diskin sürücünüzle uyumlu olmaması…” Çözümü:

Sürücünüzün okla gösterilen bölümünü ıslak mendil ya da benzeri bir temizleme aracı ile tozdan arındırın. Bu işlemi biraz dikkatli ve kibarca yaptığınıza emin olun.

Günlerce çözümü için uğraştığım hatayı bu şekilde çözmüş oldum. İlk denememde başarılı şekilde CD’mi yazdırmış oldum.

Bahsetmiş olduğum konu: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-media-player-does-not-burn-cds/e4ce3d27-f31d-4b8f-9ae8-865ae382704a

4 comments
  1. Yav varya Allah senden razı olsun. Bu kadar basit bir şeyi keşfedip sorunu çözdün adamsın. Yapın 100/100 çözüm ilk denemede hahah

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts