Dark Light

AppSync Unified’a gelen resmi güncelleme ile birlikte yeni yazımı paylaştım. Lütfen bu sayfadaki talimatlar yerine yapması çok daha kolay olan AppSync Unified ile .ipa yükleme işlemini bu yazımızdan yapın:

Bir önceki yazılarımda çokça soru olarak aldığım sınırsız .ipa yükleme konusunda belirsizlik devam etmekte iken bu rehber yazım sayesinde iOS 14’deyseniz ve cihazınız Jailbreak’li ise istediğiniz .ipa dosyasını nasıl yükleyebileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle “nasıl yani zaten jailbreak’li iken istediğim .ipa (uygulama)’yı yükleyemiyor muyum?” diye soranlar için cevabımız kısmen evet kısmen de hayır.

Jailbreak’li iken .ipa dosyalarını yüklememizi sağlayan tweak’imiz AppSync Unified ‘dır. Ancak sizin de göreceğiniz gibi Cydia üzerinden yükleyebileceğiniz bu tweak kendi resmi sayfasında iOS 5’den 13.7’ye kadar desteklediği belirtilmiştir. Yani iOS 14’lü biri bu tweak’i kullanıp istediği gibi uygulama yükleyememekte çünkü AppSync Unified iOS 14’ü desteklememekte.

https://cydia.akemi.ai/?page/net.angelxwind.appsyncunified

İyi de Oktay biz zaten bunları biliyoruz bırak onu bunu da çözüme gel. Geliyorum. Size vereceğim bir dosya ile AppSync Unified‘ın manipüleli halini paylaşacağım. Yani AppSync Unified‘ı iOS 14 cihazınıza yükleyebileceksiniz. Açıkçası ben kendi cihazımda (iOS 14.1 ve iPhone SE 2016) yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum ve çeşitli uygulamaları yükledim.

AppSync Unified iOS 14 için yok mu? Artık var.

Gerekenler ve Yapım:

 1. Jailbreak’li ve iOS 14’lü bir cihaz.
 2. Filza (Cydia > Arama > Filza > Yükle > Respring)
 3. Benim verdiğim dosyayı indirin ve Filza ile açın ve zip’ten çıkartın. (İstemeden bile zip’ten çıkartabilirsiniz çok basit bir adım.)
 4. Klasör içinde bulunan 2 adet .deb dosyasını üstüne tıklayarak teker teker yükleyin.
 5. İstediğiniz .ipa dosyasını artık indirdikten sonra Filza yardımıyla .ipa dosyasının üstüne basıp yükle diyerek yükleyebilirsiniz.

Dosya linki: (İndirmekte zorluk çeken olursa farklı bir sunucuya da yükleyebilirim dosyayı.)

https://oktaykurt.com/dosya/AppSync%20Unified%20-%20iOS%2014.zip

Eğer ki indirdiğiniz .ipa dosyası iOS 14 ile uyumlu değilse uygulamanızı yükleyebilseniz bile açamayabilirsiniz, bu aklınızda bulunsun. Sorularınız için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

3 comments
  1. Cydia’yı aç.
   Arama kısmına filza yazıp arat.
   “Filza File Mananger”a tıkla ve gir.
   Sağ üstteki “Kur”a tıkla ve onayla.
   Kurulum bitince “Respring” yapman için siyah kutu belirecek ona tıkla.
   Filza simgesi ana ekranında belirmiş olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts