Dark Light

2019 yılında birçok etabına katılma şansı bulduğum İstanbul’u Koşuyorum serisinin 2020 ayaklarının yer ve zaman bilgileri resmi İnternet sitelerinde açıklanmış durumda. Eğer yarışları yakından takip eden biriyseniz normalde 5 Nisan 2020’de düzenlenmesi gereken İstanbul Yarı Maratonu‘nun 20.09.2020 tarihine ertelediğini biliyorsunuzdur. Şu an için 2020’de düzenlenecek İstanbul’u Koşuyorum etaplarının da erteleneceği ile ilgili bir duyuru olmamasına karşın COVID-19‘un ülkemizde seyrine bağlı olarak da daha başka ertelenmeler de görebilmemiz muhtemel.

İstanbul’u Koşuyorum takvimine bakacak olursak 2020 yılı için önceden planlanmış 6 adet farklı konumda yarış bulunmakta. Bunlardan ilki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü‘nde Kadıköy’de düzenlenmişti.

Kadınlar Günü Etabı (Düzenlendi)

Caddebostan Etabı

Üsküdar Etabı

Bakırköy Etabı

Tarihi Yarımada Etabı

Kent Ormanı Etabı
Gazi Koşusu

İstanbul’u Koşuyorum’un resmi web sayfasından etapların tamamına kendiniz de ulaşabilirsiniz:

www.istanbulukosuyorum.istanbul

Yarışlara kayıt olmak için ise Spor İstanbul’un resmi web sitesinden giriş yapmanız ve yönergeleri takip etmeniz gerekmektedir:

http://event.spor.istanbul/

İstanbul’u Koşuyorum’un 2020 etapları şimdilik bunlar olsa da geçen yıldan da bildiğimiz üzere ileri yakın tarihli sürpriz yarışlar da düzenlenebilmekte, o yüzden Spor İstanbul’u arada bir ziyaret etmekte fayda var. Yakında zamanda yollarda görüşmek üzere.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *