Dark Light

11 Nisan 2021’de düzenlecek olan, bi’ aksilik olmazsa, Maraton İzmir geçen yıl olduğu gibi iki farklı mesafede koşulacak.

Geçtiğimiz yıl ,4 Ekim 2020’de, ilki düzenlenen Maraton İzmir, değişiklikleri de beraberinde getirerek 2021’de bizlerin karşısında. Öncelikle geçtiğimiz yıl 10K etabında yarışmış biri olarak 42K maraton parkurundaki eksiklik ve sıkıntıların bu yıl yaşanmamasını diliyorum. Her ne kadar maraton parkurunu koşmamış olsam da koşanlardan aldığım dönütler ile parkurda yiyecek ve su eksiğinin olduğuna şahit olmuştuk. Ayrıca beklenenden geç yayınlanan yarış sonuçları ile bir çoğumuzu bi’ hayli sinirlendirmişti de. Tüm bu eksileri başta belirtiyorum ki okuyan eden birileri olur da bu 2021’de bu tarz sorunlarla karşılaşmayız.

İlkin günahı olmaz diyelim (mi?).

Maraton İzmir 2021 Parkuları

2020’de olduğu gibi yine 10K ve 42K’lık ayrı parkurlar ile yarış gerçekleştirilecek.

10K

10 km yarışı geçen yılın aksine daha az dönüşlü ve sahilden daha fazla geçirten bir rotaya sahip. Maraton İzmir’in sayfasından aldığım gönderi ile yarış rotasını daha net görebilirsiniz.

Maraton İzmir 10K yarışı ile ilgili daha fazla ayrıntıyı ve kayıt olma ekranını Maraton İzmir websitesinde bulabilirsiniz:

https://www.maratonizmir.org/tr/yarisma?id=15

42K

10K’da olduğu gibi maraton parkurunun rotasında da değişikliğe gidilmiş. Önceden yarışın 2. kısmında (25. km sonrası) İnciraltı Kent ormanına kadar devam eden güzergah Marina’da bitiriliyor, yani kısaltılıyor. Bununla birlikte de azalan mesafe yarışın ilk kısmında yapılan Bostanlı uzatması ile kapatılıyor. Dilerseniz farkı görmeniz için 2020 yılının parkurunun bağlantısını sizlerle paylaşayım ve ardından da bu yılın parkuruna bir göz atın.

2020 parkuru: https://www.instagram.com/p/CFt8sjZhLcO/

Maraton İzmir 2021 42K parkuru:

Detaylı bilgi ve kayıt sayfasına buradan ulaşabilirsiniz:

https://www.maratonizmir.org/tr/yarisma?id=14

Merak ettikleriniz için Maraton İzmir’in resmi kanalları aracılığı ile sorularınızı onlara iletebilirsiniz. Benim cevaplayabileceğim konular için ise yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Daha sonra paylaşacağım daha fazla koşu ve spor içerikleri için:

https://oktaykurt.com/spor/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *