Pwn20wnd’in unc0ver 5.3.1 olarak yayımladığı yeni sürümü ile birlikte iOS 11.0’dan iOS 13.5’e (iOS 13.5 de dahil) olan tüm cihazlar jailbreak destekler hale geldi. Reddit üzerinden aktarılan sıcak bilgiler eşliğinde unc0ver 5.3.1 ‘ın epey uzun süredir kullanılmayan 0day kernel açığını kullandığını görüyoruz. Kendi iPhone SE(2016) cihazımın iOS 12.4 sürümünde ve unc0ver 3.8.0-b1 ile uzun süredir stabil olarak kullandığımdan dolayı her ne kadar unc0ver 5.3.1 ‘ı denemesem bile uzun süredir yakından takip ettiğim jailbreak dünyasından edindiğim bilgiler ışında size doyurucu bilgiler vereceğimden ve kendi cihazınıza da sorunsuz şekilde jailbreak işlemini yapabileceğinizi söylemekten çekince duymam.

unc0ver 5.3.1 Desteklenen iOS sürümleri :

iOS 11.0-11.1.2iOS 11.2-11.2.6iOS 11.3-11.4.1
iOS 12.0-12.3.1iOS 12.4-12.4.8
iOS 13.0-13.7

https://oktaykurt.com/checkra1n-ile-ios-14-jailbreak/

ios 14 mü kullanıyorsun? Onun rehberine buradan ulaş.

unc0ver ile Nasıl Jailbreak Yapılır:

  1. AltStore‘u iPhone ya da iPad cihazınıza yükleyin. Bunun için önceden paylaşmış olduğum rehberi kullanabilirsiniz.
  2. AltStore rehberininHer şey hazır görünüyor. Artık yüklemek istediğiniz .ipa dosyasına Safari üzerinden girip indir demeniz ve indirme tamamlandığında uygulamayı AltStore ile beraber açmanız gerekmektedir. bu adımına kadar gelin ve bahsettiğim .ipa dosyasını bir sonraki adımdan indirin.
  3. Jailbreak için gerekli .ipa dosyasını Mavi Uncover butonunun altındaki Open in AltStore butona tıklayarak AltStore’u açmış olun.
  4. AltStore’un unc0ver’ı yüklemesini bekleyin. (AltStore’un üzerindeki çubuk dolmaya başlayacaktır. (Bu esnada AltStore’a giriş yapmadığınız için karşınıza imzalama işlemi için mail ve şifre isteyecektir. iCloud hesabınız ile bu bölümü doldurup giriş yapın. )
  5. unc0ver simgesi artık ekranınızda belirtmiş olmalı, uygulamaya girin ve Jailbreak butonuna basıp jailbreak işleminin gerçekleşmesini bekleyin. (Cihazınız belli adımlarda kendini yeniden başlatırsa tekrar unc0ver’a girip tekrar Jailbreak butonuna basıp işlemi başlatın. İlk kez jailbreak yapacaklarda bu durumun 3-4 kez olması doğaldır.
  6. Jailbreak işlemi tamamlandıktan sonra ekranınızda Cydia ikonu belirecektir. Unutmamalısınız ki eğer ki telefonunuz kapanırsa ya da yeniden başlatılırsa 5. adımı tekrar uygulayıp cihazınızı yeniden jailbreak’lemeniz gerekecektir.(Yaklaşık 30 saniye)

unc0ver’ın hep lisanslı (imzalı) kalabilmesi için jailbreak işleminin ardından ReProvision tweak’ini yükleminizi öneririm. Bu uygulama 7 günlük süreniz dolmadan önce tekrar unc0ver’ı lisanslayarak olası telefon kapanmalarınız ya da yeniden başlatmalarınız ardından tekrar unc0ver’ı açabilmenizi sağlayacaktır.

Eğer ki ilk defa jailbreak yapmışsanız aşağıdaki subreddit’te zaman geçirerek jailbreak’in nimetlerinden faydalabileceğiniz tweakleri ve ipuçlarını bulabilirsiniz:

https://www.reddit.com/r/jailbreak/

Sorularınız için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.