Dark Light

Pwn20wnd’in unc0ver 6.1.0 olarak yayımladığı yeni sürümü ile birlikte iOS 11.0’dan iOS 14.3’e (iOS 14.3 de dahil) olan tüm cihazlar jailbreak destekler hale geldi. Ben her ne kadar şu an kendi iPhone SE(2016) cihazımın iOS 14.1 sürümünde checkra1n kullansam da uzun süredir takip ettiğim ve önceden aktif olarak kullandığımdan dolayı unc0ver’ın son sürümünü denemesem bile jailbreak dünyasından edindiğim bilgiler ışında size doyurucu bilgiler vereceğimden ve kendi cihazınıza da sorunsuz şekilde jailbreak işlemini yapabileceğinizi söylemekten çekince duymam.

unc0ver 6.1.0 Desteklenen iOS sürümleri :

iOS 11.0-11.1.2iOS 11.2-11.2.6iOS 11.3-11.4.1
iOS 12.0-12.3.1iOS 12.4-12.4.8
iOS 13.0-13.7
iOS 14.0-14.3

unc0ver ile Nasıl Jailbreak Yapılır:

 1. AltStore‘u iPhone ya da iPad cihazınıza yükleyin. Bunun için önceden paylaşmış olduğum rehberi kullanabilirsiniz.
 2. AltStore rehberininHer şey hazır görünüyor. Artık yüklemek istediğiniz .ipa dosyasına Safari üzerinden girip indir demeniz ve indirme tamamlandığında uygulamayı AltStore ile beraber açmanız gerekmektedir. bu adımına kadar gelin ve bahsettiğim .ipa dosyasını bir sonraki adımdan indirin.
 3. Uncover’ın resmi internet sitesine girin: https://unc0ver.dev/
 4. Jailbreak için gerekli .ipa dosyasını Mavi Uncover butonunun altındaki Open in AltStore butona tıklayarak AltStore’u açmış olun.
 5. AltStore’un unc0ver’ı yüklemesini bekleyin. (AltStore’un üzerindeki çubuk dolmaya başlayacaktır. (Bu esnada AltStore’a giriş yapmadığınız için karşınıza imzalama işlemi için mail ve şifre isteyecektir. iCloud hesabınız ile bu bölümü doldurup giriş yapın. )
 6. unc0ver simgesi artık ekranınızda belirtmiş olmalı, uygulamaya girin ve Jailbreak butonuna basıp jailbreak işleminin gerçekleşmesini bekleyin. (Cihazınız belli adımlarda kendini yeniden başlatırsa tekrar unc0ver’a girip tekrar Jailbreak butonuna basıp işlemi başlatın. İlk kez jailbreak yapacaklarda bu durumun 3-4 kez olması doğaldır.
 7. Jailbreak işlemi tamamlandıktan sonra ekranınızda Cydia ikonu belirecektir. Unutmamalısınız ki eğer ki telefonunuz kapanırsa ya da yeniden başlatılırsa 5. adımı tekrar uygulayıp cihazınızı yeniden jailbreak’lemeniz gerekecektir.(Yaklaşık 30 saniye)

unc0ver’ın hep lisanslı (imzalı) kalabilmesi için jailbreak işleminin ardından AltStore‘un kurulu kaldığından emin olun. Bu uygulama 7 günlük süreniz dolmadan önce tekrar unc0ver’ı lisanslayarak olası telefon kapanmalarınız ya da yeniden başlatmalarınız ardından tekrar unc0ver’ı açabilmenizi sağlayacaktır.

Eğer ki ilk defa jailbreak yapmışsanız aşağıdaki subreddit’te zaman geçirerek jailbreak’in nimetlerinden faydalabileceğiniz tweakleri ve ipuçlarını bulabilirsiniz:

https://www.reddit.com/r/jailbreak/

Sorularınız için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

20 comments
  1. Başka biri de aynı soruyu sormuş ona verdiğim cevabı sizin için de kopyalıyorum:

   Güncellemeleri aktifleştirmek için cihazınızı gereken ayar ile birlikte tekrar jailbreak yapmalısınız. Sonrasında yine rootfs’yi işaretliyerek jailbreak’i kaldırabilirsiniz.

   Gereken ayar: Uncover simgesine tıklayın ve girin. Üst taraftaki çarka dokunup ayarlara ulaşın. “Disable Updates” seçeneğini kaldırıp (yani seçili olmasın) uncover anasayfasına gelip jailbreak işlemini yapın.

   Ayarlara gidip güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

 1. Unc0verla jailbreak yaotım bir sebepten kaldırdım ,yazılım güncelleme kısmına geldiğimde “güncelleme denetlenemiyor” hatası alıyorum. Uncover ı yükleyip bahsettiğiniz işlemi yapsam sorun çözülür mü?

  “Restore RootFS” özelliği kullanıcı verilerini koruyarak yüklü olan jailbreak’i kaldırmak içindir.
  Jailbreak yapmak için;
  -Load Tweaks
  -Load Daemons
  -Dump APTicket
  -Disable Updates
  -Disable Revokes
  -Set Boot Nonce
  -Reload Daemons
  -Set get-task-allow

  1. Güncellemeleri aktifleştirmek için cihazınızı gereken ayar ile birlikte tekrar jailbreak yapmalısınız. Sonrasında yine rootfs’yi işaretliyerek jailbreak’i kaldırabilirsiniz.

   Gereken ayar: Uncover simgesine tıklayın ve girin. Üst taraftaki çarka dokunup ayarlara ulaşın. “Disable Updates” seçeneğini kaldırıp (yani seçili olmasın) uncover anasayfasına gelip jailbreak işlemini yapın.

   Ayarlara gidip güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

 2. Unc0ver Jailbreak yaptım sonra bir sebepten kaldırmak istedim kaldırdırdıktan sonra yazılım güncelleme kısmında “güncelleme denetlenemiyor “hatası alıyorum (sürümüm 14.3 güncellemek istemesem de bir şeylerin hatalı gittiği kesin ) unc0ver ı tekrar yükleyip bahsettiğiniz bu yolu izlemem işe yarar mı ? Öneriniz nedir?

  “Restore RootFS” özelliği kullanıcı verilerini koruyarak yüklü olan jailbreak’i kaldırmak içindir.
  Jailbreak yapmak için;
  -Load Tweaks
  -Load Daemons
  -Dump APTicket
  -Disable Updates
  -Disable Revokes
  -Set Boot Nonce
  -Reload Daemons
  -Set get-task-allow

   1. Kusura bakmayın 2 defa yazılmış aynı soru görünmediği için tekrar yazmıştım teşekkür ederim cevap için, işe yaradı . Başka bir sorum daha olacak dosyalarım uygulamasında “iphone’umda” kısmında sildiklerim son silinenlere düşmüyor, gb’larca dosya silmeme rağmen saklama alanında da dolu gözüküyor ama “son silinenler” kısmı boş erişemiyorum tıklayınca “0 öğe “ yazıyor sürüm 14.3 jailbreakli “Filza” ile alakalı diye düşündüm kaldırdım düzelmedi jailbreak kaldırdım yine düzelmedi sistem dosylarında mı bir hata yaptım dosya vs silerken bilmiyorum acaba yazılımı 14.5.1e yükseltsem düzelir mi bildiğiniz bir çözüm var mı ? Yardım edebilir misiniz?

 3. bende altstore yüklü ama altstore ile aç çıkmıyor manuel olarak da saydam gözüküyor gene açamıyorum neden

  1. Unc0ver’ın sitesindeki mavi “Download” butonuna bastıktan sonra yeterince beklediniz mi? Safarinin sayfa yüklenme çubuğu sonuna kadar dolması gerekiyor. İnternet hızına bağlı olarak 5 dk. da sürebilir.

   1. Uncover5.0 ı başarı bir şekilde kurdum “Restore rootFS “ butonuna bastıktan sonra 32/5 e kadar ilerleme oluyor sonran hata veriyor “an error occured while finding offsets” yazıyor

    1. “Restore RootFS” özelliği kullanıcı verilerini koruyarak yüklü olan jailbreak’i kaldırmak içindir.
     Jailbreak yapmak için;
     -Load Tweaks
     -Load Daemons
     -Dump APTicket
     -Disable Updates
     -Disable Revokes
     -Set Boot Nonce
     -Reload Daemons
     -Set get-task-allow

     kutularının seçili (mavi) geri kalanların ise seçili olmadığından emin ol ve ana ekrandaki büyük Jailbreak butonuna bas.

   2. Aynısı yaptım fakat AltServer i yönetici olarak başlattım, normal şekilde başlattım genede açılmıyor gizli sekmedede simgesi gözükmüyor ve başlattığımda görev yöneticisinde Windows Problem Reporting yazıp 3 sn sonra kapanıyor. Çözümü varmıdır?

  1. iOS sürümünün 12.1.2 olduğunu farz ederek cevaplıyorum. (12.2.1 sürümü diye bir iOS sürümü bulunmadığı için) Nerede ve nasıl bir hata alıyorsun? unc0ver’ı açıp ve jailbreak butonuna bastıktan sonra mı sıkıntı yaşadın?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts